Dé online Cursus Portretschilderen van Nederland! Al meer dan 10.000 enthousiaste cursisten!

Deze actie loopt van 15 t/m 30 juni, wees er op tijd bij!

30 april 2025

Ietje van der Brug

Delen

Ik heb veel aan de cursus van Esther. Het proces wordt duidelijk uitgelegd. Het is fijn dat je als cursist levenslang toegang hebt, vaak kijk ik de filmpjes nog even terug.

Resonerend resumeren

Gerdien Louwerse

Inmiddels is het zo’n 3 jaar geleden dat ik op Facebook de cursus Leer Beter Schilderen van Esther tegenkwam. Schilderen vond ik altijd al erg leuk, maar een portret schilderen had ik nog nooit gedaan. Vroeger als tiener maakte ik wel potloodtekeningen van mijn idolen, maar dat is al heel lang geleden. De portretten die ik van Esther zag vond ik geweldig mooi en ik was gelijk enthousiast, dit wilde ik ook. Ik heb de cursus besteld en tot op heden nog geen minuut spijt van gehad. Na de Basismodule heb ik ook gelijk de Vervolgmodule besteld, was hier ook erg nieuwsgierig naar omdat in deze cursus nog meer details uitgelicht en besproken werden. Het voordeel van online een cursus volgen is dat je het precies op jouw tijdstip kan volgen en kan stoppen wanneer het jou uitkomt. Verder heb je de cursus levenslang dus je kan altijd weer terugkijken als je een periode niet geschilderd hebt en je je kennis weer wilt opfrissen. Ook zo fijn is dat je het op je eigen tempo kan doen. Ik wilde graag mijn kleinkinderen schilderen maar m’n eerste slachtoffer was mijn man. Stapsgewijs met de lessen van Esther ging het boven verwachting goed en ik was best trots op het eindresultaat. Ik heb veel geleerd in deze cursus, over het materiaalgebruik, de opzet van een portret, de verhoudingen van hoofd ten opzichte van doek en dat het belangrijk is dat de ogen, neus en mond op de juiste plaats staan, om een goede gelijkenis te krijgen. De onderschildering waar je de donkere en lichte tonen inzet, opletten op harde en zachte overgangen, dit zijn nog maar een paar van de vele tips die ik heb geleerd. Een hele goeie tip van Esther is: Kijk naar je portret door je oogharen, dan zie je heel goed de tonen. Ik kreeg steeds meer plezier in het schilderen, het was gewoon verslavend. Onlangs heb ik ook de module Het schilderen van een los kinderportret aangeschaft, dit met een reden. Ik wilde onze jongste kleinzoon gaan schilderen en vond het best een uitdaging zo’n kleintje. De andere drie kleinkinderen had ik al geschilderd maar waren al wat groter. Zij hangen al bij ons in de kamer, dus wil ik nu de jongste er ook nog bij. Ik ben er aan begonnen en moest wel opletten dat de donkere tonen niet te donker werden, het is tenslotte een baby, verder wilde ik proberen dit vrolijke, altijd goed gemutste mannetje ook op het doek te laten stralen, dit is eindresultaat geworden en ik ben er apetrots op. Dank voor deze cursus Esther!

Hermien Koeslag

Op Facebook zag ik een aantal jaren geleden de online cursus Leer Beter Schilderen van Esther van Tilburg voorbij komen. Mooie losse en vlotte portretten. Ik schilderde al een aantal jaren maar ik miste nog wat. Ik heb de cursus gekocht en er tot nu toe geen spijt van gehad. In de cursus wordt duidelijk uitgelegd door middel van tekst en video’s hoe een portret tot stand komt en daarbij een Facebook groep voor vragen en antwoorden. Ook de dierenportrettencursus, waar toch mijn hart ligt, en de nieuwe module Het schilderen van een los kinderportret erbij gekocht. Nu ben ik zover dat ik zelf opdrachten krijg voor het schilderen van portretten van mensen en dieren. En daarnaast heb ik ontzettend leuke mensen die dezelfde cursus hebben gedaan mogen ontmoeten. Heel veel dank.

Evelyn Herrebout-van den Hoek

Hierbij het portret van mijn vader die ik een paar jaar geleden van een zwart-wit foto heb na geschilderd. Dit was al een hele uitdaging! Ik ben in 2020 begonnen met schilderen na het aanschaffen van Esther’s cursus en was verrast dat het lukte en zo leuk was. Inmiddels heb ik al meerdere portretten gemaakt, zelfs een paar als opdracht. Ik ga er ook zeker mee door. Bedankt voor de leuke cursus!

Ietje van der Brug

Ik heb veel aan de cursus van Esther. Het proces wordt duidelijk uitgelegd. Het is fijn dat je als cursist levenslang toegang hebt, vaak kijk ik de filmpjes nog even terug.

Karen van Zeijl

Tekenen en schilderen doe ik eigenlijk al mijn hele leven. Maar met het schilderen van portretten ben ik pas begonnen door de online-cursus van Esther. Een goed gelijkend portret schilderen leek me een hele uitdaging. En dat is het ook, iedere keer weer. Maar met de cursus van Esther, waarbij ze je stap voor stap op weg helpt, leer je zo ontzettend veel. Zoals heel goed kijken naar wat je (echt) ziet, vooral door je oogharen. Maar ook een goede onderschildering maken en meters maken, heel veel schilderen, heb ik van haar geleerd. Ik kreeg er steeds meer plezier in. En niet alleen door het portretten schilderen, ook door de online contacten met andere cursisten, waaruit dierbare vriendschappen zijn ontstaan. Bijgaand portret van Hanneke Groenteman illustreert mijn vorderingen en is zelfs tentoongesteld in Museum Paul Tétar van Elven in Delft. Een vriendin uit Delft wees me een aantal jaren geleden op een portrettenwedstrijd van dit museum. Maar daar ging ik écht niet aan meedoen! Toch heeft ze me uiteindelijk overgehaald en op de laatst mogelijke dag van inzending, heb ik dit portret toch nog gemaild. Een aantal maanden later kreeg ik bericht dat mijn portret, met nog 24 andere portretten, was uitgekozen voor de expositie in dat museum. Stiekem toch wel trots op die waardering. Esther, dank voor je lessen, je feedback en je inspiratie. Ik heb er nog dagelijks plezier van.

Erna Claassen

Na de Basismodule te hebben gevolgd was ik zo enthousiast geworden, dat ik meer wilde. Uitdaging blijven de tonen en het losse schilderen. Deze worden besproken tijdens de uitleg, maar ook hebben de verdiepingsvideo’s mij geholpen. Soms zit ik op een dood spoor maar door weer even naar de video’s te kijken raak ik weer gemotiveerd om verder te gaan en niet te veel te gaan prutsen.